کارگاه آموزشی روشهای تأمین مالی و خطوط اعتباری بین‌المللی و فاینانس

  کارگاه آموزشی در محل دفتر معاون اقتصادی و توسعه استانداری لرستان برگزار گردید. در این کارگاه جناب آقای امیری اظهار داشت در کشور رویکرد دولت علاوه بر استفاده حداکثری از توان فنی داخلی کشور، بر بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری خارجی می‌باشد.
معاون اقتصادی استانداری لرستان افزودند: استان لرستان نباید از خطوط اعتباری خارجی موجود در کشور بی‌نصیب بماند. وی بیان داشت دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه زیرساخت استان مکلفند هرکدام حداقل یک پروژه دارای شرایط لازم در این زمینه مهیا نمایند.
این کارگاه آموزشی توسط اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی لرستان در دو سطح مدیران و کارشناسان و با حضور دکتر طاهرفر مشاور سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد. در این کارگاه دکتر طاهرفر روشهای تأمین مالی و استفاده از خطوط اعتباری بین‌المللی و فاینانس و نحوه برقراری ارتباط با مؤسسات تأمین‌کننده مالی همچون بانک توسعه اسلامی و بانک توسعه زیرساختهای آسیا و ... را برای حاضرین تشریح نمودند.
در این جلسه آقای ماندگار مرادی‌فرد مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان عنوان نمودند که باتوجه به جهت‌گیری دولت و تکالیف برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین قانون بودجه 96 و لایحه بودجه 97 در استفاده از خطوط اعتباری و فاینانس و مشارکت با بخش خصوصی، ارائه آموزشهای لازم در این زمینه‌ها الزامی است و موضوع آنقدر دارای اهمیت است که جناب آقای امیری معاون اقتصادی استاندار، دستور دادند کارگاه آموزشی برای مدیران با حضور ایشان برگزار گردد.