خبر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در 9 ماهه ابتدایی امسال 46 محصول لرستان به بیش از 38 کشور دنیا صادر شده‌ است.

به گزارش یافته، محمدرضا صفی‌خانی امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: در 9 ماهه ابتدایی امسال شاهد صادرات 225.9 میلیون دلاری کالاهای غیر نفتی لرستان به کشورهای مختلف هستیم.

وی ادامه داد: از میزان کل صادرات لرستان سهم بخش صنعت 89.85 درصد، بخش معدن 8.75 درصد و کشاورزی 1.38 درصد است.

رونمایی پنج نقشه فرش لری در سفر خانم فرشته دست پاک رئیس خانه فرش ایران به استان لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در مراسم رونمایی پنج نقشه فرش لری اظهار کرد: با اینکه فرش لرستان قدمت زیادی دارد و جزو فرهنگ و اصالت ما محسوب می ‎شود، افزود: تا به حال هیچ اقدامی در خصوص شناسایی نقوش فرش لری انجام نشده بود و در سال گذشته با تلاش ‎ هایی که شد توانستیم امروز نقشه این فرش را به بهره ‎ برداری برسانیم. بعد از این طرح ‎ها، در آینده ‎ای نزدیک نیز نقشه و طرح ‎ های قدیمی رونمایی خواهند شد. تثبیت نقشه فرش لری باعث می ‎شود که زنجیره فرش در استان تکمیل شود و در این راستا کارگاه ‎های رنگرزی نیز فعال شده ‎ اند.

سوت نخستین قطار گردشگری در لرستان به صدا در‌می‌آید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: نخستین قطار گردشگری استان در ۱۲ اسفند ماه سال جاری رونمایی و در ۲۹ اسفند به مقصد لرستان حرکت می کند.| تسنیم

تحریم‌ها از ابتدای انقلاب وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست/ بیمه البرز به طور کامل خصوصی خواهد شد

وزیر اقتصاد:
بعد از انقلاب در مواقع مختلفی با تحریم‌ها و فشارهای خارجی مواجه بودیم و این دغدغه ها همواره برای سرمایه گذاران وجود داشته است.
بیمه باید بررسی کند چگونه می‌تواند دغدغه های سرمایه گذاران را کاهش بدهد.
موضوع جهش‌ نرخ ارز و کنترل آن وظیفه بانک مرکزی است.
بیمه عدم النفع باید جدی گرفته شود هرچند میدانم برای صنعت بیمه شیرین نیست اما یک الزام است.
جهش نرخ ارز تنها مسئله موجود نیست بلکه گاهی با محدودیت‌های برون داد مواجه می‌شویم به این معنی که تولیدکننده ما مواد اولیه ندارد.

دژپسند: باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم/ به‌هیچ وجه نرخ مالیات افزایش نمی‌یابد

وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور:
در حال حاضر دارایی های دولت چیزی حدود هفت هزار، هزار میلیارد تومان اعم از مستغلات و اماکن است.
زمانی که درباره بازار مالی صحبت می شود بازار پول نباید این قدر نقش داشته باشد بلکه باید بازار سرمایه جایگزین آن شود.
در ۲ سال اخیر بازار سرمایه با توجه به شرایط، خود را سر پا نگه داشته است.
باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم. نرخ سود باید مثبت باشد و زمانی که تورم یک رقمی شد نرخ سود نیز باید عکس‌العمل نشان می‌داد.

مصوبه‌های جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مدیریت بازار ارز

در این جلسه که با حضور سران قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حسن روحانی برگزار شد؛ مصوب شد تا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی باشد.

بر اساس این مصوبه؛ بانک مرکزی موظف است تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود، در بازار ثانویه ارز فراهم نماید.