خبر

نوبل اقتصاد چرا به محققان فقر رسید؟

با وجود تلاش‌های قابل توجهی که طی چند دهه گذشته در مبارزه با فقر جهانی انجام شده است،هنوز هم فقر یکی از اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین چالش‌های پیش‌روی جوامع است.
 برای مثال امروزه بیشتر از 700 میلیون نفر از مردم دنیا در فقر مطلق و با درآمدهای به شدت پایین زندگی می‌کنند. هرساله پنج میلیون نفر کودک زیر پنج سال به خاطر بیماری می‌میرند. امروزه تعداد زیادی از کودکان در کشورهای با درآمد پایین و متوسط نمی‌توانند به مدرسه ‌بروند و خیلی از کودکان نیز به این خاطر که نمی‌توانند به خوبی بخوانند، بنویسند یا محاسبات ریاضی را انجام دهند، مدرسه را ترک می‌کنند.

اقتصاددانان حوزه توسعه برنده نوبل اقتصاد شدند.

 

آکادمی علوم سلطنتی سوئد در استکهلم جایزه نوبل اقتصاد را به آبهیجیت بانیرجی، استر دوفلو و مایکل کرمر اهدا کرد. این سه نفر این جایزه را "به دلیل رویکرد تجربی خود برای کاهش فقر در جهان" دریافت کردند.

وزیر دارایی فرانسه برای بحث در مورد پیشنهاد به ایران، راهی واشنگتن شد

به نقل ازخبرگزاری رویترز:
پیشنهاد فرانسه به ایران برای حفظ توافق هسته‌ای، اعطای یک خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری تا پایان سال ۲۰۱۹ در ازای بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای است.
«برونو لو میر» وزیر دارایی فرانسه امروز راهی واشنگتن شده تا در مورد این ساز و کار با واشنگتن رایزنی کند.
یک دیپلمات گفته است ممکن است آمریکا امروز موضع خود در قبال پیشنهاد فرانسه را اعلام کند.
هرچند مقام‌های آمریکایی رفع تحریم‌های ایران را رد کرده‌اند، اما در جریان نشست سران گروه ۷، به نظر می‌رسیده ترامپ با این ایده مخالف نیست.

افتتاحیه پروژه الکل سازی فجر خرم آباد

این کارخانه با  ظرفیت سالانه 3000000 لیتر، 50 نفر اشتغالزایی مستقیم و 200 نفر اشتغالزایی غیر مستقیم، با حضور استاندار محترم، معاونین ایشان و مدیران دستگاه های اجرایی افتتاح گردید.

جلسه بررسی محیط کسب و کار استان لرستان با حضور جناب آقای فیروزی مدیر کل مرکز ملی پایش کسب و کار برگزار شد

این جلسه با حضور آقای فیروزی مدیر مرکز ملی پایش کسب و کار و دبیر هیات مقررات زدایی و مدیران کل و معاونین اداره کل امور اقتصادی و مرکز جذب سرمایه گذاری استانداری روز پنج شنبه در محل اداره کل امور اقتصادی برگزار شد. در این جلسه برنامه ها و سامانه های کسب و کار وزارت اقتصاد در ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها (با تاکید بر استان لرستان) و مشکلات روند صدور مجوزهای چند پروژه سرمایه گذاری در لرستان بررسی شد.

جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با موضوع بررسی مشکلات شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان

جلسه مرکز خدمات سرمایه­ گذاری استان با موضوع بررسی مشکلات شرکت کشت صنعت و گردشگری فجرصفا لرستان به ریاست دکتر خادمی، استاندار محترم، و با حضور معاونین ایشان و تعدادی از روسای دستگاه­های اجرایی، عصر روز یکشنبه مورخ 98/4/23 در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی تشکیل گردید.

اهدای نشان عالی مدیر سال کشور به دکتر فکوری مدیرعامل بیمارستان شفا خرم آباد

در چهارمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال که در تالار دیپلماتیک وزارت خارجه برگزار شد، از دکتر روح‌اله فکوری، موسس و مدیرعامل بیمارستان شفا به عنوان یکی از مدیران برتر جمهوری اسلامی ایران در سال 1397 تجلیل شد.

دکتر روح‌اله فکوری به دلیل ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و تلاش در جهت رشد و توسعه و افزایش کارآفرینی در شرایط تحریم، نشان عالی مدیر سال جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرد.