خبر

تحریم‌ها از ابتدای انقلاب وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست/ بیمه البرز به طور کامل خصوصی خواهد شد

وزیر اقتصاد:
بعد از انقلاب در مواقع مختلفی با تحریم‌ها و فشارهای خارجی مواجه بودیم و این دغدغه ها همواره برای سرمایه گذاران وجود داشته است.
بیمه باید بررسی کند چگونه می‌تواند دغدغه های سرمایه گذاران را کاهش بدهد.
موضوع جهش‌ نرخ ارز و کنترل آن وظیفه بانک مرکزی است.
بیمه عدم النفع باید جدی گرفته شود هرچند میدانم برای صنعت بیمه شیرین نیست اما یک الزام است.
جهش نرخ ارز تنها مسئله موجود نیست بلکه گاهی با محدودیت‌های برون داد مواجه می‌شویم به این معنی که تولیدکننده ما مواد اولیه ندارد.

دژپسند: باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم/ به‌هیچ وجه نرخ مالیات افزایش نمی‌یابد

وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور:
در حال حاضر دارایی های دولت چیزی حدود هفت هزار، هزار میلیارد تومان اعم از مستغلات و اماکن است.
زمانی که درباره بازار مالی صحبت می شود بازار پول نباید این قدر نقش داشته باشد بلکه باید بازار سرمایه جایگزین آن شود.
در ۲ سال اخیر بازار سرمایه با توجه به شرایط، خود را سر پا نگه داشته است.
باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم. نرخ سود باید مثبت باشد و زمانی که تورم یک رقمی شد نرخ سود نیز باید عکس‌العمل نشان می‌داد.

مصوبه‌های جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای مدیریت بازار ارز

در این جلسه که با حضور سران قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حسن روحانی برگزار شد؛ مصوب شد تا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی باشد.

بر اساس این مصوبه؛ بانک مرکزی موظف است تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود، در بازار ثانویه ارز فراهم نماید.

بازدید مهندس امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان از مجتمع کشت و صنعت فجر صفا خرم آباد

مهندس امیری و هیئت همراه، ابتدا از مجتمع کشت و صنعت  و راه های دسترسی به آن بازدید به عمل آوردند و سپس جلسه ای با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برای بررسی مسائل و مشکلات واحد تولیدی در محل مجتمع مذکور برگزارگردید.

بازدید "دکتر محمد نهاوندیان" از یک شرکت دانش بنیان در خرم آباد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی لرستان ؛ نهاوندیان در این دیدار در جریان فعالیت های این شرکت دانش بنیان و گروه استارتاپی قرار گرفت.
وی بر لزوم حمایت از این شرکت ها و توسعه فعالیت های آنها به منظور ترویج شرکت های دانش بنیان و ایجاد فرصت های شغلی تاکید کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری درخصوص مشکل این شرکت برای صادرات محصول گفت: شما صادرکننده خدمات هستید و ارز در اختیار خودتان است؛ چنانچه از نظر تامین ارز صادراتی مشکل داشتید، دولت حمایت می کند.

دکتر نهاوندیان: حمایت از نخبگان وظیفه دولت است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ارستان ؛معاون اقتصادی  رییس جمهوری درجلسه نشست با فعالان اقصادی ،فرهنگی و اجنماعی استان که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد گفت: برای اشتغال روستایی یک ونیم میلیارد دلار در نظر گرفته شده که بخشی از آن برعهده صندوق کارآفرینی امید است و لرستان باید از این ظرفیت استفاده کند و به تکیمل طرح ها سرعت بخشد.
وی ادامه داد: طرح بازآفرینی شهری مورد تاکید رییس جهموری بوده که در آن نگاه محله محور اشتغال زایی، رونق افزایی و توجه به بخش خصوصی مد نظر است.