سخن مدیر کل

سخن مدير كل

لرستان، مهد تمدن، سرزمین مفرغ، سکونت‌گاه چهل هزار ساله بشر، دشت لاله‌های واژگون، پایتخت غارها و پل‌های تاریخی، یادمان قلعه‌ها، باروها، گهواره بزرگترین دریاچه کوهستانی خاورمیانه، سرزمین آبشارهای رویایی و چشمه‌های جوشان از دل سنگها، ودیار نواها و آواهاست. مزيد بر آن، از آب و هوايی مطبوع و چهار فصل و طبیعتي بکر و بی‌بدیل برخوردار بوده  و دارای مردمانی اصیل، خونگرم و مهمان‌نواز با گویش‌های شیرین است. این استان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب کشور مي باشد و به دلیل وجود پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي متنوع در بخش‌هاي مختلف اقتصادي از جمله آب فراوان، خاک حاصلخیز، معادن و منابع خدادادی متعدد، نيروي انساني تحصيلكرده و از همه مهمتر ضریب امنیتی بالا، ميتوان آنرا بهشت سرمایه‌گذاری کشور ناميد.

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار محترم و با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط از جمله سازمان سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد كشاورزي و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و...در راستای تسریع و تسهیل در جذب سرمایه گذاری با هدف خدمت رسانی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران محترم تشکیل گردیده و آماده ارائه خدمات و پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاری از مرحله مشاوره و انتخاب پروژه تا زمان بهره برداری می باشد. هدف از تدوین کتاب حاضر، معرفی اجمالی از توانمندی های و پتانسیل های اقتصادی استان به سرمایه گذاران محترم داخلی و خارجی است.

ضمن تقدیر از رهنمودهای استاندار محترم و رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، در اینجا بر خود لازم می دانم از همکاری کارشناسان محترم دستگاه های اجرایی استان در ارائه اطلاعات و هم چنین تلاش همکارانم در و حوزه معاونت اقتصادي و همه عزيزاني كه ما را در تهيه و تنظيم كتاب مذكور ياري نموده‌اند كمال تقدير و تشكر را بعمل آورم.

                                                            با آرزوي توفيق

                                                           ماندگار مرادی‌فرد 

مديركل امور اقتصادي و دارايي و نايب رييس مركز خدمات سرمايه گذاري

خدمات سرمايه‌گذاري استان